Vítame Vás v našom internetovom obchode!

Blog príspevok

Účinky užívania Maitrunku pre zdravie

Jarná očista organizmu s Maitrunkom

K najúčinnejším prostriedkom Hildegardy patrí Maitrunk, ktorý sa pripravuje na vínnej báze s jarnou palinovou šťavou z paliny pravej a medom.

Hildegarda o Maitrunku píše:

„Maintrunková kúra je majster proti všetkým slabostiam. Pi palinové víno od mája do októbra každý tretí deň na lačno, odstráni v tele slabosť obličiek a melanchóliu, vyjasní tvoje oči a posilní tvoje srdce a nedopustí, aby tvoje pľúca ochoreli! Zahreje žalúdok a črevo, vyčistí vnútorné orgány a zabezpečí dobré trávenie.“

Prevencia pred artériosklerózou, srdcovým infarktom a porážkou – takto sa dá ochrániť pomocou maitrunkovej kúry pred predčasným starnutím. Objavenie a ochrana pred artériosklerózou patria k najväčším pionierskym výkonom Hildegardinej náuky o liečiteľstve, pretože v 12. storočí bol tento obraz choroby ešte neznámy a aj dnes, po desaťročia trvajúcom lekárskom výskume sú príčiny a metódy liečenia tejto choroby ešte vždy nedostačujúce. Príliš často zasahuje medicína až vtedy, keď je takmer neskoro, napr. pri infarkte alebo porážke. Neexistuje prevencia a liečebné prostriedky sa obmedzujú len na odstránenie štyroch veľkých rizikových faktorov metabolického syndrómu: nadváha, vysoký krvný tlak, cukrovka a poruchy látkovej výmeny. Palinová kúra je pritom najúčinnejší prostriedok na prevenciu a odstránenie tejto choroby číslo jedna.

Palinový nápoj Maitrunk podporuje prevenciu artériosklerózy s jej následkami ako srdcový infarkt, mozgová porážka, porucha sluchu, očný infarkt, alebo bolesti srdca pri záchvatoch angíny pectoris a patrí k najlepším možnostiam Hildegardinej liečiteľskej vedy. Prečo desiatky rokov čakať, kým artérioskleróza upchá cievy a orgány zmeravejú? Ochráňte už teraz svoje zdravie pomocou palinového nápoja od následkov tejto epidémie ľudstva, na ktoré trpí a zomiera viac ako 50% všetkých ľudí v západných krajinách. Palinový nápoj je podľa Hildegardy „majster proti všetkému vyčerpaniu“ – „principales magistra ad omnes languores“ – studňa mladosti proti predčasnému starnutiu. Niekoľko desaťtisíc pacientov užívalo doteraz Maintrunkovú kúru a potvrdilo v mnohých prípadoch úspešný ochranný účinok tohto nápoja.

Artérioskleróza má duševné príčiny:

Vo svojej psychoterapii menuje Hildegarda tvrdosť srdca – obduratio – a nedostatok milosrdenstva s inými ako duševnú príčinu artériosklerózy, pričom môže dôjsť k poruchám prekrvenia srdca, mozgu a nôh. Choroba má zdĺhavý priebeh, môže trvať až 30 rokov, kým sa ohlási srdcovým infarktom, mozgovou porážkou alebo uzavretím panvových tepien a tepien v nohách. Táto choroba je na čele smrteľných príčin v západnom svete. Je pravdou, že musíme držať pod kontrolou rizikové faktory ako vysoký krvný tlak, cholesterol, nadváhu a cukrovku, ako aj fajčenie, ale hlbšie príčiny ležia v duševnej oblasti. Pretože tejto skutočnosti sa venuje príliš málo pozornosti, rastie počet ochorení na artériosklerózu vždy viac a súčasne aj zariadení pre liečenie srdca. Pritom by sa tejto postupujúcej chorobe dalo podľa Hildegardy zabrániť zmysluplným životným štýlom, dostatočným zamestnaním tela a zdravou výživou.

Ako účinkujú látky, obsiahnuté v paline:

Na jar zozbieraná palina obsahuje horké látky, ktoré povzbudzujú sekréciu a tým prekrvenie sliznice v cievach a orgánoch, takže dochádza k zvýšeniu výkonu mozgu, zmyslových orgánov, tráviaceho systému a obzvlášť srdca a krvného obehu. Tiež sa pomocou chlorofylu viažu voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za procesy starnutia a vznik rakoviny. Na základe svojich éterických olejov a horkých látok je palina obzvlášť plným príkladom Amarum – Aromatikums, pretože pôsobí súčasne horko aj aromaticky. Éterické oleje mu dodávajú vlastnosti, ktoré podporujú uvoľňovanie kŕčov a prekrvenie. Tým sa tráviace orgány a obličky tak dobre prekrvujú, že dochádza k úplnému tráveniu a lepšiemu vylučovaniu jedovatých látok. Pretože éterické oleje v paline súčasne prekrvujú nadobličky, dochádza k optimálnemu zásobovaniu hormónmi. V nadobličkách sa vytvára takmer 100 hormónov, okrem iného hormón pre reguláciu krvného tlaku, hormón cortisol, ako aj sexuálny hormón. Pri nedostatku adrenalínu dochádza k poruche regulácie hormónov a následne stavov bolesti.

Maintrunková kúra má teda následovné farmakologické vlastnosti:

 • uvoľňuje kŕče
 • podporuje prekrvenie
 • stimuluje hormóny
 • čistí tráviace orgány
 • tonizuje slinnú sekréciu a sekréciu žalúdočných štiav
 • povzbudzuje chuť
 • pôsobí proti infekcii
 • pomocou horkých látok pôsobí imunostimulujúco
 • pôsobí ako antioxidant a prevencia rakoviny

 

Maintrunková vá kúra pôsobí proti týmto ťažkostiam:

 • ako prevencia  proti artérioskleróze
 • zlepšuje trávenie aktivovaním sekrécie slín, žlče a žalúdočných štiav
 • ako prevencia chorôb obličiek, aktivácia produkcie hormónov v nadobličkách, proti vysokému tlaku.
 • ako prevencia reumy a dny, zbavenie jedov pečene a čriev
 • zvyšuje odolnost stimuláciou imunoglobínu IgA v slizniciach, pôsobí ako prevencia proti chrípke, pomáha pri rekonvalescencii po prekonaných infekčných chorobách
 • ako prevencia očných chorôb, slabozrakosti, zeleného a sivého zákalu
 • ako antidepresívum, odstraňuje „čiernu žlč“ a melanchóliu

Z odbornej štúdie – Dr. Wighard Strehlow

Dávkovanie pre palinovú kúru:

Užívajte  každý tretí deň pred raňajkami jeden likérový pohárik –  60 ml ( resp.2 odmerky po 30 ml.). T.j. 1 deň vypiť, 2 dni prestávka a tak opakovať. Celá odporúčaná dávka pre očistnú kúru od mája do októbra je 8 fliaš Maintrunku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *